Warszawa: śmigłowiec LPR znów lądował w centrum miasta. Na ulice nie wyjechała część karetek pogotowia

Autor: oprac. KM • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia04 października 2021 14:57

W poniedziałek 4 września śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na warszawskim placu Bankowym. Nieopodal zasłabł mężczyzna. W Warszawie brakuje obsad karetek pogotowia.

Warszawa: śmigłowiec LPR znów lądował w centrum miasta. Na ulice nie wyjechała część karetek pogotowia
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Fot. canon_photographer/Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)
  • W poniedziałek na placu Bankowym lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • Poinformowała o tym PAP Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • - Śmigłowiec został zadysponowany przez dyspozytora medycznego do mężczyzny, który zasłabł - wyjaśniła
  • W Warszawie znowu nie wyjechały wszystkie dostępne karetki pogotowia. Brakuje do nich pełnych obsad zespołów ratownictwa medycznego

Śmigłowiec lądował niedaleko miejsca pracy potrzebującego

- Taką decyzję podjął dyspozytor medyczny, który - jak zakładam - prawdopodobnie nie miał dostępnej karetki, czyli naziemnego zespołu ratownictwa medycznego - zaznaczyła w rozmowie z PAP Sochacka. - Miejsce lądowania śmigłowca było najbliższe miejscu zdarzenia - wyjaśniła.

Śmigłowiec LPR wylądował między budynkiem urzędu miasta a ulicą Marszałkowską. Na miejscu byli strażacy oraz nadzór ruchu transportu miejskiego.

Jak poinformowała PAP Sochacka, mężczyzna, który potrzebował pomocy medycznej, to prawdopodobnie pracownik jednego z pobliskich budynków mieszczących się przy placu Bankowym. - Mężczyzna został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali - powiedziała PAP Sochacka.

- W poniedziałek na ulice Warszawy i okolic wyjechało 60 spośród 80 dostępnych karetek - poinformował PAP Piotr Owczarski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie.

Czytaj więcej: Będzie zarząd komisaryczny w warszawskim "Meditransie"? "Nie zaproszono nas na spotkanie"

Informacje pierwszy podał portal tvnwarszawa.pl.

To nie pierwszy taki przypadek w Warszawie

Jedno z lądowań śmigłowca LPR miało miejsce w stolicy 3 września. Śmigłowiec, wezwany do kolizji, wylądował na placu Konstytucji. Nikt nie został przewieziony do szpitala.

1 września śmigłowiec LPR lądował dwukrotnie na Ursynowie. Dzień później - trzy razy: w Alejach Jerozolimskich, na Jelonkach i przy ul. Górnośląskiej. Przy Górnośląskiej śmigłowiec LPR wylądował na boisku przy liceum, gdzie zasłabła uczennica.

3 września śmigłowiec LPR lądował w centrum stolicy dwukrotnie - oprócz placu Konstytucji wezwany też został do zdarzenia przy ul. Batorego. Oprócz tego załoga z Sokołowa Podlaskiego lądowała w Wawrze.

Czytaj więcej: Śmigłowce LPR zamiast karetek. Latają nawet do kolizji i zasłabnięć

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum