Warszawa: ruszają akcje Zdrowe Zatoki i Żółty Tydzień

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2010 11:09

W piątek (12 marca) w Warszawie rozpocznie się trzydniowa kampania edukacyjna Zdrowe Zatoki.

W ramach IX edycji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Zdrowe Zatoki będzie można bezpłatnie zbadać zatoki, wykonać ich zdjęcie termowizyjne oraz skonsultować się z laryngologiem.

Badanie termowizyjne, dzięki analizie temperatury, pozwala stwierdzić obecność i rozległość stanu zapalnego. Jest to badanie bezdotykowe, całkowicie bezbolesne i trwające około 3 minut. Na podstawie otrzymanych wyników oraz wywiadu, obecny na miejscu lekarz laryngolog jest w stanie od razu ocenić, czy dana osoba wymaga dalszych konsultacji i ewentualnego leczenia.

Nowością tegorocznej edycji kampanii będzie możliwość wykonania badania zmysłu węchu testem pisakowym.

Z bólami zatok zmaga się ponad 4,5 miliona Polaków, z czego 2 mln nie wie, że ich zatoki przynosowe wymagają natychmiastowego leczenia.

Zdrowe Zatoki, to nie jedyna akcja zdrowotna przeprowadzana obecnie w Warszawie. Do 20 marca w 40 punktach, taniej o 30 proc., można się zaszczepić przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Adresy przychodni, szpitali i aptek znajdują się na stronie www.zoltytydzien.pl i www.szczepienia.pl lub pod numerem infolinii 801 109 509.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum