Warszawa: rośnie liczba zakażeń koronawirusem w stołecznych placówkach oświatowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2020 16:01

Liczba zakażeń koronawirusem w stołecznych placówkach oświatowych systematycznie wzrasta. Odnotowano kolejnych kilkadziesiąt przypadków. Na kwarantannie jest aktualnie kilkuset uczniów, kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi - poinformował we wtorek (22 września) stołeczny ratusz. Dodano, że wśród tej grupy od 1 września w Warszawie odnotowano 61 pozytywnych wyników na COVID-19.

Warszawa: rośnie liczba zakażeń koronawirusem w stołecznych placówkach oświatowych
FOT. Pixabay.com; zdjęcie ilustracyjne

Jak podał stołeczny ratusz od 1 września w Warszawie odnotowano 61 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa. Wykryto je u 21 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra, Bemowa, Żoliborza i Rembertowa.

Kornawirusa potwierdzono też u 35 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Pragi-Północ, Wawra, Bemowa, Targówka, Woli, Bielan i Rembertowa, u 2 dzieci z przedszkola na Bemowie oraz 5 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie i na Żoliborzu.

Obecnie do 25 września zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jedynym przedszkolu na Bemowie. Z kolei w dziewięciu placówkach w Śródmieściu, Wawrze, Rembertowie, na Woli, Mokotowie i Pradze-Północ (trzech szkołach podstawowych specjalnych, czterech zespołach szkół, szkole podstawowej i przedszkolu) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie (w jednej szkole specjalnej do końca grudnia br., a w pozostałych do 23-27 września).

Trzy placówki (liceum i szkoła podstawowa w Śródmieściu oraz zespół szkół na Bielanach) czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć.

- Dynamika niestety wzrasta. Po pierwszym tygodniu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID-19, po drugim 35, a teraz mamy 61. Kwarantanną od 1 września objęto łącznie już ponad tysiąc osiemdziesięciu uczniów i nauczycieli a sygnały o zagrożeniu otrzymaliśmy z ponad stu z 700 naszych placówek - poinformowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Urzędnicy podali też, że do miasta od 1 września wpłynęło 105 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19. Zgłoszenia wpłynęły od 21 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 33 szkół podstawowych, 16 zespołów szkół, 20 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 4 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabosłyszących.

"356 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 295 uczniów (wraz z rodzicami), 54 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi" - wyjaśnił stołeczny ratusz.

Aleksandra Kuźniar (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum