Warszawa: psychiatria dziecięca w szpitalu im. Brudzińskiego nie zostanie zamknięta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2019 17:49

Oddział psychiatryczny Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie nie zostanie zamknięty - poinformował w czwartek Andrzej Troszyński, rzecznik Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Warszawa: psychiatria dziecięca w  szpitalu im. Brudzińskiego nie zostanie zamknięta
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Rzecznik zdementował pojawiające się w mediach informacje o zamknięciu psychiatrii Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. Troszyński zapewnił, że dzieci i młodzież do lat 18 będą nadal leczone w tym samym miejscu i przez tych samych lekarzy.

Mazowiecki NFZ rozstrzygnął w środę (27 marca) konkurs na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie dzieci i młodzieży zostało zapewnione. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie dla dzieci i młodzieży nadal będzie dostępnych 20 łóżek. Zarezerwowano na ten cel środki finansowe w wysokości ponad 1 mln zł.

- Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu w dalszym ciągu będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech podmiotach leczniczych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, mazowiecki NFZ zwiększy liczbę łóżek zakontraktowanych w pozostałych podmiotach na Mazowszu - dodał rzecznik.

 Monika Witkowska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum