Warszawa: powstanie nowy oddział psychiatrii dziecięcej

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2018 10:46

Resort zdrowia zapowiada uruchomienie oddziału psychiatrii dziecięcej w jednym z warszawskich szpital. Trafić tam mają pacjenci z zawieszonego właśnie oddziału Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie.

Warszawa: powstanie nowy oddział psychiatrii dziecięcej
Obecnie zagrożona jest działalność kolejnych oddziałów psychiatrii dziecięcej Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak zapowiada wiceminister zdrowia Zbigniew Król, trwają już prace nad przeniesieniem oddziałów z Józefowa do jednego ze szpitali klinicznych w Warszawie - informuje Rzeczpospolita. 

Przypomnijmy. Na oddział w Józefowie trafiały tzw. ostre przypadki, czyli dzieci po próbach samobójczych, samookaleczeniach, ze schizofrenią wczesnodziecięcą.  Lecznica zdecydowała się na zwieszenie jego działalności z powodu braków kadrowych. 

W tej sprawie interweniowała w resorcie także konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży prof. Barbara Remberk. W liście do ministra zdrowia konsultantka zwracała uwagę, że obecnie zagrożone jest istnienie co najmniej czterech kolejnych placówek - w Gnieźnie, Miliczu, Lublinie i Zaborze.

Zdaniem konsultant, sytuacja nie poprawi się, jeśli nie wzrośnie finansowanie psychiatrii dziecięcej, i to co najmniej o 100 proc. Samo wpisanie psychiatrii dzieci i młodzieży na listę specjalizacji priorytetowych nie jest wystarczającym działaniem.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum