Onet.pl/Rynek Zdrowia | 16-08-2017 12:02

Warszawa: powstaje Geriatryczne Centrum Medyczne

Geriatryczne Centrum Medyczne powstanie przy ul. Wilanowskiej 257 na warszawskim Mokotowie, w siedzibie Centrum Alzheimera, które istnieje w tym miejscu od 2011 r.

Ma to być pilotażowe połączenie domu pomocy społecznej z przychodnią Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Okazało się, że wiele osób szukało tam pomocy medycznej, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia. To zainspirowało powstanie na terenie Centrum placówki oferującej usługi medyczne - informuje Onet.pl

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniała podczas wizyty w nowo powstającej placówce, że utworzenie Geriatrycznego Centrum Medycznego w tym miejscu jest pilotażowym połączeniem działalności domu pomocy społecznej, jakim jest Centrum Alzheimera, z przychodnią.

GCM składa się z trzech, wdrażanych stopniowo, elementów. Pierwszy to podstawowa opieka zdrowotna, z lekarzem rodzinnym, od 1 sierpnia przyjmującym już pacjentów Centrum Alzheimera. Drugi element to rehabilitacja, której uruchomienie planowane jest na wrzesień br. Kolejny to poradnia specjalistyczna z lekarzami geriatrami, neurologami i psychiatrami, której uruchomienie uzależnione jest od ogłoszenia konkursu przez NFZ.

Więcej: onet.pl