Warszawa: portal dla rodziców dzieci niepełnosprawnych już w sieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2010 17:18

Władze Warszawy uruchomiły serwis internetowy Pomoc Dziecku, z informacją o ofercie pomocy dla dzieci niepełnosprawnych.

Podczas otwarcia serwisu Pomoc Dziecku - 13 stycznia, Instytut Głuchoniemych w Warszawie

Ich rodzice mogą w serwisie www.pomocdziecku.um.warszawa.pl znaleźć pełną informację o ofercie pomocy prowadzonych przez miasto placówek w zakresie edukacji, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, a niedługo także sportu.

Obecnie w serwisie jest 112 ofert szkół specjalnych i integracyjnych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, ośrodków pomocy społecznej i placówek służby zdrowia o profilu dziecięcym.

Według zapowiedzi miejskich urzędników serwis ma charakter rozwojowy. W przyszłości mają znaleźć się w nim też m.in. informacje o placówkach niepublicznych.

Na stronie zamieszczony został też tzw. słownik problemów, czyli definicje terminów takich jak autyzm, jąkanie, niepełnosprawność umysłowa, samouszkodzenia i uzależnienia, ale też np. trudności w uczeniu się matematyki.

W warszawskich szkołach i placówkach jest ponad 8,7 tys. dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ponad 2 tys. w szkołach ogólnodostępnych, 5,5 tys. w specjalnych i ok. 1,2 tys. w integracyjnych.

Stolica jest jedynym miastem w Polsce, w którym każde dziecko z danym rodzajem niepełnosprawności może znaleźć dla siebie miejsce w przedszkolu, szkole czy placówce specjalnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum