Warszawa: pomoc psychologiczna dla kobiet w ciąży

Autor: JJ, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2012 11:31

Szpital Bielański w Warszawie oraz Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci zawarły porozumienie o współpracy, której celem jest udzielanie wsparcia psychologicznego pacjentkom oddziału klinicznego położnictwa i ginekologii.

Warszawa: pomoc psychologiczna dla kobiet w ciąży
Jest to pierwsze tego typu porozumienie zawarte pomiędzy hospicjum, prowadzonym przez organizację pożytku publicznego a publicznym szpitalem.

Psychologowie z fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci pomagają młodym matkom, ich rodzinom w podjęciu trudnej decyzji dotyczycącej kontynuowania lub przerwania ciąży. Z porady psychologów korzystają rodzice, którzy wiedzą, że u ich jeszcze nienarodzonych dzieci, wykryto upośledzenie lub choroby zagrażające życiu.

- Już ponad dziesięć rodzin skorzystało z pomocy naszych psychologów. Konsultacje odbywają się u nas. Na nasz dyżurny numer telefonu psychologa, który udostępniają zainteresowanym lekarze ze szpitala, otrzymujemy informację i staramy się aby jeszcze w tym samym dniu, najdalej nazajutrz, psycholog spotkał się z zainteresowanymi osobami - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Agnieszka Chmiel-Baranowska z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Do Szpitala Bielańskiego trafiają najcięższe przypadki ciąż gdyż jako jeden z nielicznych prowadzi on diagnostykę wad prenatalnych. Bywa, że czasem u nienarodzonych dzieci wykrywane są ciężkie i nieodwracalne upośledzenia czy choroby zagrażający ich życiu. Takie informacje o są ogromną traumą dla przyszłych rodziców. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum