Warszawa: piknik promujący wiedzę o idiopatycznym włóknieniu płuc

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 września 2019 15:21

W ramach kampanii Płuca Polski 22 września br. na terenie Capital Park Wilanów w Warszawie odbędzie się piknik promujący wiedzę dotyczącą idiopatycznego włóknienia płuc (IPF). Wydarzenie to będzie częścią obchodów Światowego Tygodnia IPF 2019.

Warszawa: piknik promujący wiedzę o idiopatycznym włóknieniu płuc
FOT. plucapolski.pl; zdjęcie ilustracyjne

- Piknik IPF jest doskonałą okazją do spotkania i wymiany wiedzy pacjentów, lekarzy i ekspertów w dziedzinie chorób płuc. Podczas wydarzenia uczestnicy i zaproszeni goście będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych, profilaktycznych badań spirometrycznych oraz konsultacji z lekarzami, rehabilitantami i dietetykami. W trakcie spotkania odbędzie się pokaz ćwiczeń oddechowych oraz przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna, a czas umilą występy artystyczne - informuje Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na IPF, które jest organizatorem pikniku.

Impreza odbędzie się 22 września 2019 r. na terenie Capital Park Wilanów przy ulicy Klimczaka 1 w Warszawie od godziny 12.00 do 16.00.

Kampania Płuca Polski ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat chorób płuc, m.in. idiopatycznego włóknienia płuc (IPF). Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagrożenia, ryzyko i konsekwencje, jakie niesie ze sobą ta choroba.

W ramach kampanii podejmowane są liczne działania skierowane do społeczeństwa, środowiska medycznego oraz opinii publicznej. We wszystkie akcje angażują się eksperci medyczni, liderzy opinii oraz sportowcy, którzy zachęcają do wykonywania badań spirometrycznych.

Szczegóły dotyczące pikniku dostępne są na stronie: ipf.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum