Warszawa: pierwsza w Polsce torakochirurgia jednego dnia

Autor: LJ, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2010 13:22

Warszawskie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy Attis uruchamia pierwszy w Polsce oddział torakochirurgii jednego dnia.

Do dyspozycji chorych są 34 łóżka, w tym 12 dla wymagających intensywnej opieki. Modernizacja i wyposażenie oddziału kosztowały 1,1 mln zł. Inwestycję wsparł samorząd województwa mazowieckiego.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Wiesław Dideńko, kierownik Zakładu Operacyjno-Zabiegowego Centrum Attis, lecznica ma już sprawdzone wzorce w wykonywaniu operacji jednodniowych w różnych innych specjalnościach: chirurgii ogólnej, ortopedii, laryngologii, okulistyki.

Jednym z inicjatorów powstania oddziału jest prof. Tadeusz Orłowski, kierownik torakochirugii w Centrum Attis, były krajowy konsultant w dziedzinie torakochirurgii.

– Po przeanalizowaniu wielu procedur wykonywanych z zakresu torakochirurgii profesor Orłowski stwierdził, że zabiegi mogą być realizowane w systemie jednodniowym – dodał Wiesław Dideńko.

Szpital wykonuje zabiegi z zakresu torakochirurgii już od dwóch lat. Liczba przeprowadzanych zabiegów rośnie z roku na rok. W 2008 roku wykonano 98 operacji. W 2009 roku – blisko 500, a w I półroczu br. już ponad 300.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum