Warszawa: patrole ratowników medycznych nad Wisłą

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2018 14:29

Od piątku (6 lipca) w Warszawie ratownicy medyczni będą patrolować prawobrzeżny odcinek Wisły od Mostu Gdańskiego do mostu Poniatowskiego. To działanie w ramach projektu "Bezpiecznie nad Wisłą", który ma zwiększyć bezpieczeństwo osób spędzających czas nad rzeką.

Od piątku (6 lipca) rusza projekt "Bezpiecznie nad Wisłą", w ramach którego do 23 września w wakacyjne weekendy nadwiślańskie okolice patrolować będą dwuosobowe zespoły ratowników.

Członków Grupy Ratownictwa PCK Warszawa oraz Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12 będzie można spotkać w piątki w godz. 18-22; soboty w godz. 14-22 oraz w niedziele w godz. 14-20 na prawobrzeżnym odcinku Wisły od Mostu Gdańskiego do mostu Poniatowskiego oraz na plażach Rusałka i Poniatówka.

Ratownicy wyposażeni są w sprzęt ratowniczy oraz środki medyczne. Mają też do dyspozycji quad, który pomoże szybko dotrzeć na miejsce interwencji. Głównymi zadaniami patroli jest m.in. udzielanie pomocy ofiarom podtopień, przesadnego nasłonecznienia, kłopotów z krążeniem oraz w przypadku zranień czy złamań.

Ratownicy będą też edukować plażowiczów w zakresie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, korzystania ze sprzętu pływającego oraz unikania potencjalnych zagrożeń. Na plażach odbywać się będą zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Ratownicy stacjonują w letniej strefie rekreacji Dzielnicy Wisła, znajdującej się na plaży Poniatówce. Numer alarmowy w razie wypadku to 112.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum