×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Niekłańskiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 19:22

Pediatryczny SOR, oddział intensywnej terapii, blok operacyjny i oddział pooperacyjny znajdują się w nowym budynku Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Warszawa: otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Niekłańskiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Podczas czwartkowego (28 listopada) oficjalnego otwarcia budynku dyrektor szpitala przy ul. Niekłańskiej, Małgorzata Stachurska-Turos podkreślała, że nowo otwarte oddziały są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce.

- Będziemy z nawiązką wypełniać wszystkie standardy polskie i europejskie, jeśli chodzi o jakość obsługi pacjentów. Dzięki temu, że powstał nowy budynek, w starym będziemy mogli rozwinąć bazę łóżkową na ok. 130 łóżek - powiedziała dziennikarzom.

Kompleksowo wyposażone oddziały jeszcze w grudniu mają przyjąć pierwszych pacjentów. Obiekt o wartości ponad 71 mln zł został wybudowany w okresie wrzesień 2011 - październik 2013 i w całości sfinansowany ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

Na niskim parterze budynku zlokalizowano szpitalny oddział ratunkowy dla dzieci oraz pomieszczenia techniczne, na parterze - oddział Intensywnej terapii, na I piętrze - oddział pooperacyjny, na II piętrze - blok operacyjny.

Blok operacyjny ma pięć sal: chirurgii dziecięcej, neurochirurgii, otolaryngologii, okulistyki i ortopedii. Każda z sal wyposażona jest w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny jak np. mobilny tomograf komputerowy, mobilny ultrasonograf śródoperacyjny, mikroskopy operacyjne, sprzęt do elektrokoagulacji, mobilne stoły operacyjne.

Oddział pooperacyjny zapewnia dziewięć miejsc łóżkowych na sali wybudzeń, dwa miejsca na sali pooparzeniowej i dwa miejsca w izolatce. Każde łóżko wyposażone jest w mobilne i stacjonarne zestawy monitorujące, co pozwala na stałe monitorowanie czynności życiowych.

Na OIT jest osiem miejsc intensywnego nadzoru. Władze szpitala podkreślają, że "sprzęt do dializoterapii, aparat do stymulacji przezprzełykowej mięśnia sercowego, nowoczesny aparat USG, a także tomografia komputerowa to tylko część urządzeń, dzięki którym możliwa będzie szybka i nieinwazyjna diagnostyka pacjentów przyjętych do OIT".

- Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiają, że OIT spełnia standardy najwyższego (III) stopnia referencyjności - zapewniają władze szpitala.

Ściany w pomieszczeniach zabiegowych i operacyjnych obłożone są panelami z bakteriobójczą warstwą jonów srebra. Według informacji szpitala, SOR wyposażono w najnowszej generacji sprzęt medyczny: od rejestracji po miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego.

Szpitalny system informatyczny umożliwia natomiast przesyłanie badań laboratoryjnych i obrazowych między pracowniami a gabinetami lekarskimi, dzięki czemu badania dostępne są na wszystkich komputerach w oddziałach szpitalnych i gabinetach lekarskich, co daje możliwość szybkiej konsultacji i podjęcia decyzji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze