Warszawa: otwarcie pracowni diagnostyki funkcjonalnej

Autor: DMX, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2010 19:52

Prywatny szpital ortopedyczny Carolina Medical Center (CMC) otworzył w czwartek (4 listopada) ogólnodostępne Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Warszawa: otwarcie pracowni diagnostyki funkcjonalnej

Jak informuje CMC otwarte dziś Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej (CDF) wyposażne jest w urządzenia umożliwiające kompleksową analizę wydolności układu ruchu oraz kontrolę postępów treningowych. Z diagnostyki tego typu korzystają przede wszystkim wyczynowi sportowcy. Do tej pory badania w tak szerokim zakresie wykonywali głównie w zagranicznych ośrodkach.

– Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej to jedna z najlepiej wyposażonych pracowni funkcjonalnych w Europie. Stosowane tu badania potencjału siłowego i techniki ruchu z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń pomiarowych są przyszłością nowoczesnego treningu. Jesteśmy dumni, że możemy jako pierwsi wprowadzać na polski rynek niedostępne dotychczas technologie – mówi dziennikarzom Życia Warszawy doc. Michał Wychowański, kierownik CDF.

Wśród wykonywanych w Centrum badań znajduje się między innymi analiza chodu, biegu i innych działań ruchowych, ocena równowagi, analiza postawy ciała, badanie ruchomości i krzywizn kręgosłupa.

Urządzenia funkcjonujące w CDF umożliwiają między innymi inteligentne wykrywanie i śledzenie ruchu w trzech wymiarach, analizę systemem video Slow Motion, a także interaktywny, wirtualny trening.

Carolina Medical Center jest prywatnym ośrodkiem specjalizującym się w chorobach i urazach narządu ruchu, w tym stawów, mięśni i ścięgien oraz kręgosłupa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum