Warszawa: otwarcie nowoczesnego SOR-u w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2019 16:20

Nowoczesna aparatura ratująca życie, wyremontowane wnętrza i nowe wyposażenie medyczne. Szpitalny Oddział Ratunkowy w międzyleskim szpitalu specjalistycznym w Warszawie po remoncie zmienił się nie do poznania. W czwartek (7 marca) odbyło się jego uroczyste otwarcie.

Warszawa: otwarcie nowoczesnego SOR-u w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym
Fot. Archiwum

Wyczekiwany przez pacjentów remont SOR-u w szpitalu w Międzylesiu dobiegł końca. Prace trwały trzy lata. Na modernizację przeznaczono 12 mln zł, z czego 11,9 mln zł stanowiły środki przyznane przez samorząd województwa mazowieckiego.

W tym czasie m.in. rozbudowano pomieszczenia w budynku B i C, zamontowano nowe windy, wykonano prace wodno-kanalizacyjne, zainstalowano wentylację, przeprowadzono roboty drogowe wokół szpitala i doświetlono podjazd dla karetek.

Dzięki środkom z budżetu województwa zakupiono nowe stoły operacyjne oraz stoły do badań i opatrunków, lampy operacyjne i zabiegowe, fotele ginekologiczno-urologiczne i wózki do przewożenia chorych. Szpitalne sale wyposażono w nowe meble, gruntownie wyremontowano również łazienki i sanitariaty.

Oddział zyskał nowoczesny sprzęt niezbędny do ratowania życia taki jak: nowe aparaty RTG i EKG, tor wizyjny do tamowania krwawienia, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulenia z respiratorem, zestawy monitorujące i kardiomonitory.

W czwartkowym uroczystym otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon i personel.

- To niezwykle istotna inwestycja. Bardzo się cieszymy, że oddajemy ten nowy obiekt. Uważamy, że ten szpital musi mieć odpowiednie warunki do ratowania i leczenia ludzi. SOR to miejsce, w którym decyduje się o życiu człowieka - powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Nasza izba przyjęć była najbardziej obciążoną izbą przyjęć na Mazowszu, w związku z tym doczekała się wreszcie przekształcenia w Szpitalny Oddział Ratunkowy - mówił z kolei dyrektor szpitala Jarosław Rosłon.

Dodał również, że prawie dwukrotnie zostanie zwiększona liczba personelu oddziału, dzięki czemu pacjenci będą mieli szybszy dostęp do świadczeń:

- Będzie dwóch lekarzy na SOR. Wzmocnimy też dyżury ortopedyczne - stwierdził Rosłon.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum