metrowarszawa.gazeta.pl/Rynek Zdrowia | 29-07-2020 11:01

Warszawa: ognisko koronawirusa w zakładzie fryzjerskim, 70 osób na kwarantannie

W Warszawie wykryto nowe ognisko koronawirusa. To jeden z zakładów fryzjerskich, gdzie zachorowało czterech pracowników. Dotychczas na kwarantannę skierowano 70 osób, ale liczba ta może wzrosnąć.

Fot. Flickr (CC BY-SA 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała Joanna Narożniak rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, według uzyskanych informacji z Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Warszawie wynika, że zakażonych jest czterech pracowników salonu. Od kilku dni trwa dochodzenie epidemiologiczne. W jego wyniku na kwarantannę skierowano około 70 osób, między innymi pracowników oraz klientów salonu.

Dodała, że właściciel zakładu poinformował o kontaktach osób zakażonych z innymi pracownikami i klientami. Część z tych osób zostanie skierowana na badania laboratoryjne w zależności od poziomu ryzyka. Ze względu na miejsce zamieszkania niektórych osób, nadzór nad nimi przejęły stacje sanitarno-epidemiologiczne spoza Warszawy. Dochodzenie wciąż trwa, dlatego nie jest wykluczone, że zakażeń będzie więcej.

Więcej: metrowarszawa.gazeta.pl