Warszawa: nagrody za sukcesy w ginekologii i kardiologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2010 16:02

Polskiego Towarzystwa - Ginekologiczne i Kardiologiczne - przyznały swoje nagrody.

Warszawa: nagrody za sukcesy w ginekologii i kardiologii

Dr Agnieszka Drosdzol-Cop zdobyła tym roku nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a prof. Łukasz Jan Szumowski nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Laureaci otrzymali po 20 tysięcy złotych.

Każda z nagród wręczana jest w drodze konkursu raz w roku lekarzowi, który – mimo młodego wieku – odniósł już znaczące sukcesy, nierzadko również na arenie międzynarodowej. Kapitułę nagród tworzą najwybitniejsze autorytety w dziedzinie kardiologii i ginekologii, w tym prezesi i wiceprezesi obu towarzystw, a także konsultanci krajowi i wojewódzcy tych specjalizacji.

Dr n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop, jest adiunktem w Katedrze Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uhonorowano ją za cykl prac poświęcony ginekologii dziecięcej i dziewczęcej oraz seksualności kobiet. Do jej zainteresowań należy również seksuologia kliniczna. Jest laureatką kilkunastu nagród uczelnianych i autorką wielu artykułów naukowych oraz innych publikacji.

Nagrodzony przez prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Łukasz J. Szumowski jest kardiologiem i elektrofizjologiem, pracuje w Instytucie Kardiologii w Aninie, gdzie kieruje Pracownią Elektrofizjologii. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń rytmu serca.

Zespół, którym kieruje prof. Szumowski, wykonuje ponad 800 ablacji oraz kilkaset implantacji rocznie.

Łukasz J. Szumowski pod kierunkiem prof. Franciszka Walczaka w 2004 r., wraz z zespołem, jako pierwszy w świecie wykonał ablację polimorficznego częstoskurczu komorowego u pacjentów po zawale serca oraz rok później częstoskurczu katecholaminergicznego. Wykonuje, jako jeden z nielicznych w świecie, ablacje u kobiet w ciąży.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum