Warszawa: młodzież odurza się lekami i mefedronem

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2013 21:53

Mefedron, środek porównywany do amfetaminy, kokainy i ecstasy, staje się coraz popularniejszy wśród warszawskiej młodzieży. Jak tłumaczy Adam Nyk z Monaru, jest go dużo na czarnym rynku i jest łatwo dostępny.

Warszawa: młodzież odurza się lekami i mefedronem

Oprócz dobrze znanych narkotyków takich jak amfetamina, kokaina czy heroina, młodzież sięga coraz częściej po nowe, inne substancje zmieniające świadomość.To, z jednej strony są leki apteczne i mieszanki tych leków, a z drugiej substancje, które zostały jako scheda po sklepach z dopalaczami, jak chociażby mefedron, którego jest dużo na czarnym rynku i jest łatwo dostępny.

Same dopalacze, choć oficjalnie zniknęły wraz ze sklepami, można kupić na czarnym rynku, a także przez internet. Teraz nie są to środki kolekcjonerskie, tylko inne. Sprzedawcy wymyślają im nowe nazwy, które mają ukryć faktyczny sposób ich działania. Można je również kupić na ulicy - tak, jak się kupuje narkotyki.

Jak podkreśla Nyk środki odurzające produkowane są w fatalnych warunkach, w piwnicach, na strychach i w innych miejscach, gdzie nikt nie dba o czystość. Jak tłumaczy, producenci czystością nie zawracają sobie głowy. Tutaj nie chodzi bowiem o to, żeby wyprodukować coś, co jest bezpieczne dla organizmu. Chodzi o wyprodukowanie czegoś, co musi działać na organizm.

Więcej: tvnwarszawa.tvn24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum