Warszawa: kościół św. Antoniego zamknięty z powodu Covid-19; wierni proszeni o kontakt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 07:31

Kościół św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej w Warszawie został zamknięty do odwołania, a posługujący w nim franciszkanie objęci kwarantanną. Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem u o. Lecha Dorobczyńskiego. Osoby, które miały z nim kontakt od 9 sierpnia, Sanepid prosi o kontakt.

Warszawa: kościół św. Antoniego zamknięty z powodu Covid-19; wierni proszeni o kontakt
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Stołeczna parafia św. Antoniego z Padwy wydała we wtorek (25 sierpnia) komunikat, w którym poinformowano o chorobie księdza proboszcza i kwarantannie posługujących w kościele zakonników.

"Nasz kościół pozostanie zamknięty do odwołania" - poinformowali franciszkanie. Zapewnili jednocześnie wiernych, że zamówione przez nich msze św. są na bieżąco odprawiane.

"Wszystkie osoby, które od 9 sierpnia miały bezpośredni kontakt z o. Lechem Dorobczyńskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem, proszone są o niezwłoczny kontakt z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Zwoleniu (tel.: 602 580 773, e-mail: zwolen@psse.waw.pl) i telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu" - zaapelowali zakonnicy.

Zapewnili, że proboszcz czuje się dobrze.

O. Lech Dorobczyński OFM jest gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Opiekuje się Wspólnotą "Bet Lehem" i zespołem NaNowo.

Magdalena Gronek (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum