Warszawa: izba lekarska usprawni testy na koronawirusa wśród swoich członków

Autor: OIL/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 13:10

OIL w Warszawie kupiła tzw. wymazówki dla lekarzy (członków OIL w Warszawie), by przyspieszyć wykonywanie testów na chorobę COVID-19 wywoływaną przez wirus SARS-CoV-2.

Lekarze powinni przechodzić testy na koronawirusa;l FOT. Shutterstock

Jak informuje OIL wymazówkę, po zarejestrowaniu się na stronie laboratorium Warsaw Genomics można odebrać w siedzibie izby. 

- Testy to podstawa, dlatego nasza izba postanowiła skupić się na zorganizowaniu kolejnej formy wsparcia dla lekarzy, polegającej właśnie na usprawnieniu testów. Wymazówki docierają do nas partiami, systematycznie, dlatego prosimy o korzystanie ze wsparcia w sposób odpowiedzialny, tak by starczyło dla tych lekarzy, którzy aktualnie muszą szybko rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zakażenia, i tak żeby nie traktować wymazówek w kategoriach „na zapas” - czytamy w komunikacie. 

W izbie lekarze otrzymają zestaw składający się z: wymazówki, pakietu niezbędnych kopert oraz szczegółową instrukcję dalszego postępowania. Po wykonaniu wymazu należy przekazać probówkę do Genomics Warsaw. Wynik powinien być gotowy w ciągu 24 h od momentu dostarczenia próbki do laboratorium. Gotowy wynik będzie przekazywany drogą elektroniczną.

Więcej: izba-lekarska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum