Warszawa: dr Garlicki wróci do pracy w szpitalu MSWiA?

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2010 15:40

Kardiochirurg dr Mirosław Garlicki otrzymał propozycję powrotu do pracy w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. Rozmowy trwają, ale lekarz myśli też o wyjeździe za granicę.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, we wrześniu 2010 r., po prawie czterech latach od głośnej akcji funkcjonariuszy CBA, kardiochirurgia wróciła do szpitala MSWiA. Szefem Kliniki Kardiochiurgii został Paweł Rudziński. Krótko po uruchomieniu kliniki miał wypadek, wciąż jest nieprzytomny. Na stanowisku zastąpił go prof. Kazimierz Suwalski.

Dr Marek Durlik, dyrektor lecznicy, zdradził, że przedstawił propozycję pracy dr Mirosławowi Garlickiemu, byłemu ordynatorowi, a ten zgodził się wstępnie na powrót do kliniki.

Jarosław Buczek, rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, przyznaje, że rozmowy na ten temat są w toku, a lecznica ma nadzieję na ich pozytywne zakończenie. Podkreśla, że dr Mirosław Garlicki jest uznanym kardiochirurgiem zarówno w Polsce, jak i w Europie.

– Pozyskanie takiego specjalisty byłoby bardzo cenne dla każdego szpitala. Również dla pacjentów. Szpital MSWiA w Warszawie był swego czasu lecznicą, w której dokonywano najwięcej transplantacji serca, a dr Garlicki miał w tym znaczący udział – zaznacza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl rzecznik szpitala. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum