Warszawa: chcą wybudować Dom Chorych na Raka

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2010 10:04

Warszawskie Amazonki rozpoczynają zbiórkę pieniędzy na budowę Domu Chorych na Raka.

Grupy wsparcia, porady psychologów, terapeutów i dietetyków, a nawet rehabilitacja. To wszystko ma być w Domu Chorych na Raka, który w ciągu kilku lat chce postawić stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum. Koszt inwestycji to 20 mln zł. Kobiety zaczynają zbiórkę pieniędzy.

Choć profesjonalnych wizualizacji domu jeszcze nie ma, to Amazonki wiedzą, jak on powinien wyglądać. Ma to być budynek jednopiętrowy podzielony na dwie części. Jedna przeznaczona dla podopiecznych dochodzących, w której byłyby gabinety rehabilitacyjne i terapeutyczne. A druga dla pacjentów wymagających całodobowej opieki. Gdzie konkretnie dom powstanie, ma być wiadomo jeszcze w marcu.

– Zależy nam na terenie obok hotelu szkoleniowego Centrum Onkologii przy ul. Roentgena 5. Ale do tej działki są roszczenia. Niecierpliwie czekamy na wyjaśnienie tej sprawy – podkreśla prezes stowarzyszenia Elżbieta Kozik.

Amazonki znalazły jeszcze jedno miejsce: obok hospicjum przy ul. Pileckiego. W połowie marca mają przedstawić swoje koncepcje szefostwu Centrum Onkologii, do którego należy teren. Dyrekcja czeka na konkrety, nie mówi „nie”.

Więcej na: www.zw.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum