×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: bieg charytatywny "Przegonić Raka"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia17 października 2013 08:43

"Przegonić Raka" - pod takim hasłem 20 października na warszawskiej Agrykoli odbędzie się bieg charytatywny na dystansie 5 km. To element kampanii społecznej "Rak. To się leczy!". Oprócz biegu zaplanowano piknik prozdrowotny.

Warszawa: bieg charytatywny "Przegonić Raka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz symboliczne "przegonienie raka", czyli pokazanie, że aktywność fizyczna jest bardzo ważną kwestią w profilaktyce nowotworowej.

Bieg wystartuje o godz. 12, a trasa będzie prowadzić przez alejki Parku Agrykola. Przed biegiem odbędzie się krótka rozgrzewka, w ramach której kilka metrów zostanie pokonanych wspak.

Oprócz biegu na Agrykoli zaplanowano piknik rodzinny, podczas którego każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów, a kobiety - nieodpłatnie wykonać badania mammograficzne.

Zaplanowano również koncert zespołu "The Chance", a na rodziców z dziećmi będą czekały gry i zabawy ruchowe oraz animacje na scenie.

- Chcemy w pozytywny sposób zachęcić mieszkańców Warszawy i okolic do dbania o swoje zdrowie, a także poprawić ich świadomość w temacie profilaktyki nowotworowej - przekonuje Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy".

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.przegonicraka.pl i dokonać opłaty wpisowej - 45 zł. Każdy zawodnik - w ramach pakietu startowego - otrzyma m.in. koszulkę, pakiet czasopism, regeneracyjny posiłek, wodę, a także bezpłatny dostęp do zdjęć z biegu i certyfikat za udział w wydarzeniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze