PAP/Rynek Zdrowia | 17-10-2013 08:43

Warszawa: bieg charytatywny "Przegonić Raka"

"Przegonić Raka" - pod takim hasłem 20 października na warszawskiej Agrykoli odbędzie się bieg charytatywny na dystansie 5 km. To element kampanii społecznej "Rak. To się leczy!". Oprócz biegu zaplanowano piknik prozdrowotny.

Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz symboliczne "przegonienie raka", czyli pokazanie, że aktywność fizyczna jest bardzo ważną kwestią w profilaktyce nowotworowej.

Bieg wystartuje o godz. 12, a trasa będzie prowadzić przez alejki Parku Agrykola. Przed biegiem odbędzie się krótka rozgrzewka, w ramach której kilka metrów zostanie pokonanych wspak.

Oprócz biegu na Agrykoli zaplanowano piknik rodzinny, podczas którego każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów, a kobiety - nieodpłatnie wykonać badania mammograficzne.

Zaplanowano również koncert zespołu "The Chance", a na rodziców z dziećmi będą czekały gry i zabawy ruchowe oraz animacje na scenie.

- Chcemy w pozytywny sposób zachęcić mieszkańców Warszawy i okolic do dbania o swoje zdrowie, a także poprawić ich świadomość w temacie profilaktyki nowotworowej - przekonuje Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy".

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.przegonicraka.pl i dokonać opłaty wpisowej - 45 zł. Każdy zawodnik - w ramach pakietu startowego - otrzyma m.in. koszulkę, pakiet czasopism, regeneracyjny posiłek, wodę, a także bezpłatny dostęp do zdjęć z biegu i certyfikat za udział w wydarzeniu.