Warszawa: bezpłatne testy w kierunku HCV

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2013 13:37

28 lipca Polska jako jedno z ponad 100 państw ponownie włączy się w obchody Światowego Dnia Wirusowych Zapaleń Wątroby. W tym dniu chętni warszawiacy będą mogli wykonać bezpłatne badania anty-HCV i HBsAg.

Warszawa: bezpłatne testy w kierunku HCV

Ideą tego wydarzenia jest przełamywanie milczenia otaczającego jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów. Z wirusami HBV i HCV żyje w sumie ponad 500 milionów osób na całym świecie.

Tymczasem stan wiedzy Polaków na temat wirusowych zapaleń wątroby jest niski.

Nie wiemy, gdzie i jak można się zakazić. Nie robimy badań. A przecież kluczem do pokonania wirusa jest wczesna diagnostyka.

Podczas organizowanych w Polsce przez Fundację Gwiazda Nadziei obchodów Światowego Dnia Wirusowych Zapaleń Wątroby chętni będą mogli wykonać bezpłatne badania anty-HCV i HBsAg w placówce ENEL-MED w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie.

W Polsce dotychczas zdiagnozowanych zostało jedynie około 50 tys. przypadków. Tymczasem ekspercI szacują, że z HCV żyje ponad 700 tys. Polaków. Oznacza to, że ponad 90% zakażonych nie jest tego świadomych i może przekazywać wirusa innym osobom.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum