×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: bezpłatne badania w Światowym Dniu Walki z Rakiem

Autor: KLX/Rynek Zdrowia27 stycznia 2014 16:47Aktualizacja: 27 stycznia 2014 18:55

4 lutego, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem na mieszkańców Warszawy czeka lodowisko na Starówce, treningi łyżwiarskie i bezpłatne badania profilaktyczne.

Warszawa: bezpłatne badania w Światowym Dniu Walki z Rakiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polskie Amazonki Ruch Społeczny, organizatorzy kampanii społecznej "Rak. To się leczy!" oraz ING Życie kolejny rok działają na rzecz profilaktyki nowotworów. W Światowym Dniu Walki z Rakiem organizują wspólną, niestandardową akcję połączoną z badaniami profilaktycznymi.

- Chcemy kontynuować idee kampanii "Apetyt na życie" i celebrować życie. W tym roku wystarczy założyć łyżwy oraz pomarańczową koszulkę będącą symbolem akcji i wejść na lód. Razem wykonamy pełen życia taniec, a choreografię ułoży i poprowadzi znany promotor łyżwiarstwa figurowego - Jacek Tascher oraz trenerka Jene Gres. Bądźcie z nami i pokażcie jak bardzo kochacie życie! - zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Na Placu Zamkowym stanie także specjalny ambulans do poboru krwi, w którym można będzie wykonać morfologię oraz tekst na obecność wirusa HCV. Badania będą dostępne w godzinach 16-19. 

Z kolei w ramach kampanii "Apetyt na życie" dla wszystkich chętnych uruchomiony zostanie specjalny gabinet ginekologiczny, w którym będzie można wykonać USG piersi i narządów rodnych oraz gabinet dermatologiczny, oferujący konsultacje pod kątem profilaktyki czerniaka. Gabinety będzie można odwiedzić bezpłatnie od lutego do końca kwietnia w ursynowskiej placówce Onkolmed. Z konsultacji genetycznych będzie można natomiast  skorzystać w Poradni Genetycznej Genomed. Szczegółowe informacje nt. badań: www.ruchspoleczny.org.pl.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze