Warszawa: będą edukować rodziców dzieci z problemami moczenia nocnego

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2011 13:48

Stowarzyszenie Uronef - Nasze Dzieci zaprasza rodziców dzieci z problemami moczenia nocnego oraz chorobami urologicznymi i nefrologicznymi na bezpłatne spotkanie edukacyjne pt. "Pomóż dziecku sucho przespać noc".

Warszawa: będą edukować rodziców dzieci z problemami moczenia nocnego

Spotkanie organizowane przez stowarzysznie odbędzie się 27 maja w Warszawie w Centrum Konferencyjnym przy ul. Zielnej 37. W spotkaniu udział wezmą: lekarze urolodzy i nefrolodzy dziecięcy, psycholog oraz przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia.

Moczenie nocne u dzieci to wstydliwy, ale dość powszechny problem wywierający wpływ zarówno na psychikę dziecka, jak i funkcjonowanie całej rodziny. Szacuje się, w oparciu o dane populacyjne, iż w Polsce problem ten dotyczy 240 tys. dzieci w wieku 5-14 lat.

Dziecko z problemem moczenia nocnego, obawiając się odrzucenia czy poniżenia, izoluje się w środowisku rówieśników, jest zestresowane, niewyspane, gorzej się uczy, nie bierze udziału w wyjazdach związanych z noclegiem.

Wstępna diagnostyka i ustalenie początkowego postępowania z zakresie moczenia nocnego u dzieci może być dokonana przez lekarza rodzinnego. Ze względu na samą wstydliwość tematu, brak odpowiedniej wiedzy ze strony rodziców, jak i lekarzy, jest on często bagatelizowany, a tym samym późno rozpoznawany.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum