Warszawa: baby boom, czyli inwestycje potrzebne od zaraz

Autor: Polska The Times/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2010 16:26

Wyż demograficzny z lat 80. wkroczył na porodówki. Położnicy przewidują, że następne lata przyniosą kolejny wzrost urodzeń i zwracają uwagę, że trzeba się na to przygotować.

Szacuje się, że w br. w Warszawie urodzi się ponad 20 tys. dzieci

W stołecznych szpitalach w 2009 roku urodziło się prawie 19 tys. dzieci. W tym roku liczba urodzeń może przekroczyć 20 tysięcy. Dzieje się tak za sprawą wkroczenia w wiek rozrodczy wyżu demograficznego z lat 80.  Szpitale ginekologiczne-położnicze szykują się więc do baby boomu i inwestują w rozbudowę placówek.

Szpital Specjalistyczny Św. Zofii za dwa lata będzie miał nowy budynek z 60 miejscami, blokiem porodowym, operacyjnym oraz oddziałem wcześniaków i patologii noworodka. W Szpitalu im. Świętej Rodziny powstaje Centrum Zdrowia Rodziny z 60 nowymi miejscami. Ruszy w 2011 roku.

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym Inflacka już w maju tego roku rodzące trafią na nowy oddział z nowoczesnym blokiem porodowym. Za dwa lata w tym szpitalu uruchomiony zostanie także noworodkowy oddział intensywnej opieki medycznej.

W kolejnych latach rozbudowę i utworzenie nowych miejsc dla rodzących planuje także Szpital Bielański im. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum