Warszawa: Onko Olimpiada już po raz trzeci

Autor: LJ/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2010 09:21

Fundacja Spełnionych Marzeń, opiekująca się dziećmi z chorobami nowotworowymi, organizuje wspólnie z warszawską AWF kolejne igrzyska sportowe dla swoich podopiecznych.

III Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada 2010”, dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, odbędą się w dniach 16-18 lipca br. na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Uczestnikami imprezy, podobnie jak w roku 2008, będą dzieci ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz z: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Litwy, Austrii, Czech, Rumunii i Turcji.

Celem „Onko-Olimpiady” jest przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, a w szczególności, u małych pacjentów, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, uniemożliwiający często aktywne funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Ważnym celem „Onko- Olimpiady” jest również stworzenie aktywnego lobbingu na rzecz pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom, a także przełamanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej.

W tym roku przewiduje się udział ok. 315 zawodników. Dobór dyscyplin sportowych uzależniony będzie od kondycji psychofizycznej dzieci, wynikającej z przebytej choroby nowotworowej. Będą m.in. biegi na 60 i 100 m, skoki w dal, pchnięcia kulą, rzuty piłeczką palantową, wyścigi na wózkach inwalidzkich, pływanie, tenis stołowy, piłka nożna.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum