MSX/Rynek Zdrowia | 01-02-2017 20:54

Warszawa: Medicover rozwija ortopedię

Szpital Medicover inwestuje w ortopedię, uruchamiając placówkę Rehasport Clinic, która uzupełni dostępną ofertę w warszawskim Wilanowie.

Choroby układu ruchu znajdują się wśród czterech najczęstszych przyczyn zwolnień lekarskich Fot. Shutterstock

Choroby układu ruchu znajdują się wśród czterech najczęstszych przyczyn zwolnień lekarskich. Absencja z tego powodu stanowi 9 proc. wszystkich dni absencji chorobowej pracowników. Blisko 60 proc. dorosłych Polaków deklaruje występowanie w ciągu roku dolegliwości zdrowotnych lub chorób przewlekłych. Bóle dolnej i środkowej partii pleców oraz bóle szyi należą do sześciu najczęściej przez nich wymienianych.

Ze względu na powszechność problemu Rehasport Clinic, będąca częścią Grupy Medicover, uruchomiła nową placówkę, która zlokalizowana jest w Szpitalu Medicover w Wilanowie.

Placówka oferuje otoczenie pacjentów pełną opieką - od konsultacji lekarskiej i badań obrazowych, przez operację, aż po rehabilitację. Klinika to osiem gabinetów zlokalizowanych na parterze szpitala oraz dwie sale rehabilitacyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt. To także zespół specjalistów: lekarzy ortopedów, medycyny sportowej i rehabilitacji, chirurgów i fizjoterapeutów.

Klinika prowadzi również poradnię ortopedii dziecięcej.