Warszawa: Anna Komorowska odwiedziła szpital dziecięcy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2014 12:56

Prezydentowa Anna Komorowska odwiedziła we wtorek (11 lutego) warszawski Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Z okazji Światowego Dnia Chorego prezydentowa przeczytała małym pacjentom bajkę.

Podczas wizyty Anna Komorowska odwiedziła też nowy budynek szpitala, oddany do użytku pod koniec 2013 r. Mieszczą się tam pediatryczny SOR, oddział intensywnej terapii, blok operacyjny i oddział pooperacyjny.

Prezydentowa Komorowska wraz z chorymi i personelem szpitala przeczytała dzieciom bajkę, napisaną wspólnie przez pacjentów dziecięcych szpitali w Warszawie.

- Chciałabym wam życzyć, żebyście nie chorowali i nie trafiali do szpitali, ale jeżeli się to już zdarza, a zdarza się niestety, to żebyście w tych szpitalach znaleźli przyjaciół i żebyście mieli poczucie, że wszyscy, którzy was otaczają, są dla was serdeczni, dobrzy i starają się, żeby jak najszybciej wasze choroby się skończyły - powiedziała prezydentowa.

Podczas spotkania w szpitalu pozdrowienia od papieża Franciszka przekazał dzieciom biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Szpital przy ul. Niekłańskiej to pierwszy wybudowany w stolicy po wojnie szpital dziecięcy. W 1977 r. szpital otrzymał imię prof. dr. med. Jana Bogdanowicza, wybitnego pediatry, żyjącego w latach 1894-1967. Obecnie szpital dysponuje 250 łóżkami, jest to jedyny na Mazowszu szpital, który posiada SOR dla dzieci z miejscami obserwacyjnymi i pełnym zapleczem zabiegowym.

Szpital przyjmuje rocznie ok. 15 tys. pacjentów i wykonuje ponad 5 tys. operacji. SOR obsługuje rocznie ok. 44 tys. pacjentów.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony w 1992 r. przez papieża Jana Pawła II. W tym roku Kościół katolicki obchodzi go po raz 22.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum