Warszawa: Amazonki uruchomiły bibliotekę dla chorych na raka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2009 17:19

Biblioteka dla cierpiących na nowotwory została otwarta jako jedna z inicjatyw podejmowanych od lat w ramach projektu Amazonki chorym na raka - mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum.

– Każdego roku robimy coś, co ma wartość dla wszystkich chorych na nowotwory złośliwe, nie tylko dla kobiet z rakiem piersi. Wcześniej powstało na przykład Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, teraz biblioteka, a w przyszłym roku rozpoczynamy projekt budowy domu opieki paliatywnej dla chorych na raka – powiedziała Elżbieta Kozik.

Bibliotekę zorganizowano w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii w Warszawie. Jest już w niej kilka tysięcy książek z literatury pięknej i literatury fachowej, edukacyjnej, która może pomóc oswoić się z chorobą. Książnica jest samoobsługowa i czynna całą dobę. Książki nie mają rewersów ani kart bibliotecznych. Dostęp do nich mogą mieć wszyscy odwiedzający Centrum Onkologii.

Amazonki podkreślają, że do współtworzenia biblioteki może przyczynić się każdy. Wystarczy przekazać do niej książki ze swoich prywatnych zbiorów. Aby to zrobić, należy skontaktować się z biurem Amazonek w Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii - osobiście, telefonicznie w godzinach od 10 do 13 pod numerem telefonu 22/ 546 28 97 lub wysyłając e-maila na adres: amazonki@free.ngo.pl.

– Książka jest dobra na wszystko! Łagodzi uczucie stresu, pomaga zapomnieć o dolegliwościach, co jest bardzo potrzebne - szczególnie pacjentom onkologicznym. Jeśli biblioteka spełni swój cel, na pewno inne szpitale pójdą naszym śladem i zorganizują podobne u siebie – mówi Kozik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum