Warszawa: 47 zakażonych koronawirusem w szkole pożarnictwa, kwarantanna w różnych miejscach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2020 18:37

Potwierdzono obecność koronawirusa u 47 osób w Szkole Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. Objęci kwarantanną podchorążowie będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej - poinformowała w poniedziałek (13 kwietnia) Komenda Główna PSP.

Kwarantannę podchorążowie szkoły pożarniczej przejdą w różnych miejscach; FOT. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

"W związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa u 47 podchorążych podjęto decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczeń uczelni" - podała na Twitterze Komenda Główna PSP. "W czasie działań dezynfekcyjnych osoby przebywające na kwarantannie na terenie szkoły przebywały poza tymi pomieszczeniami, w innych salach i korytarzach" - napisano.

"Podchorążowie objęci kwarantanną będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych PSP" - podkreślono i dodano, że taką decyzję podjął komendant główny PSP w trosce o zapewnienie podchorążym lepszych warunków bytowych na czas kwarantanny. "Będą oni mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem" - czytamy.

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską; nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. - Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA - poinformował w piątkowym (10 kwietnia) oświadczeniu rektor-komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum