Warmińsko-mazurskie: tam zajętych około połowa łóżek covidowych i respiratorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 października 2020 18:02

W szpitalach w woj. warmińsko-mazurskim hospitalizowanych jest obecnie 366 chorych na COVID-19, z czego 31 osób korzysta z respiratorów - wynika z danych przekazanych w środę (28 października) przez służby wojewody.

Warmińsko-mazurskie: tam zajętych około połowa łóżek covidowych i respiratorów
Na Warmii i Mazurach jest 60 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 31 zajętych. Fot. Shutterstock

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w szpitalach regionu jest obecnie 836 łóżek covidowych, z czego 366 łóżek jest zajęte przez pacjentów.

Ponadto w szpitalach na Warmii i Mazurach jest 60 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego - jak podał rzecznik - 31 jest zajętych.

W środę w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 442 przypadki COVID-19, co jest kolejnym dobowym rekordem w regionie. Troje chorych zmarło, a 87 osób wyzdrowiało.

Jak podały służby wojewody, wśród nowo wykrytych ognisk zakażeń jest szpital powiatowy w Kętrzynie i tamtejsza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, a także szpital psychiatryczny w Węgorzewie, szpital powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim i DPS w Olsztynku.

PAP - Marcin Boguszewski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum