Warmińsko-Mazurskie: wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2012 15:14

Dzieci rolników z Warmii i Mazur mogą wyjechać latem na turnusy rehabilitacyjne. Pobyty małych pacjentów z wadami postawy, chorobami układu oddechowego i układu ruchu współfinansuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Olsztynie.

Warmińsko-Mazurskie: wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Rolnicy zainteresowani wysłaniem dzieci do centrów rehabilitacyjnych muszą złożyć odpowiednie wnioski do oddziału regionalnego KRUS w Olsztynie albo do terenowych placówek Kasy do 30 kwietnia.

Na turnusy rehabilitacyjne kierowane są dzieci urodzone pomiędzy 1997 a 2005 rokiem, których przynajmniej jedno z rodziców lub prawnych opiekunów jest uprawnione do świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników. Pierwszeństwo mają dzieci, na które przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Jak podał KRUS, turnusy trwają 21 dni a uczestnicy mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

W tym roku dla dzieci z Warmii i Mazur przygotowano 24 miejsca na turnusie dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu w terminie od 18 lipca do 7 sierpnia. Koszt dojazdu dziecka wynoszący 240 zł pokrywają jego opiekunowie.

Dla dzieci z chorobami układu oddechowego przygotowano 19 miejsc w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS "Sasanka" w Świnoujściu w terminie od 11 sierpnia do 31 sierpnia. Koszt dojazdu dziecka na ten turnus wynosi 273 zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum