Warmińsko-Mazurskie: rekordowa liczba zakażeń, ognisko w DPS w Węgorzewie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 15:25

W czwartek (12 listopada) w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem - 915. Ognisko wybuchło m.in. w domu pomocy społecznej w Węgorzewie, w którym przebywa blisko 400 podopiecznych.

Warmińsko-Mazurskie: rekordowa liczba zakażeń, ognisko w DPS w Węgorzewie
Ognisko wybuchło m.in. w domu pomocy społecznej w Węgorzewie, w którym przebywa blisko 400 podopiecznych. Fot. Shutterstock

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w czwartek potwierdzono zakażenie u 915 kolejnych osób, jest to najwyższa dotąd odnotowana liczba zakażeń.

- Najwięcej zakażonych to pacjenci POZ, którzy z objawami choroby zgłaszają się do lekarzy - powiedział Guzek.

Przyznał jednak, że ognisko choroby wykryto m.in. w domu pomocy społecznej w Węgorzewie. W placówce tej przebywa blisko 400 pensjonariuszy, dotąd zakażenie potwierdzono już u 63 pensjonariuszy i 36 osób z personelu. W czwartek wykonywano tam kolejne testy.

Z powodu dużej liczby zakażonych władze Kętrzyna zdecydowały o zamknięciu miejskiego przedszkola z oddziałem żłobkowym "Malinka". Przypadki zakażenia odnotowano wśród personelu placówki i władze miasta zdecydowały, że przedszkole będzie zamknięte do 20 listopada.

W czwartek w regionie odnotowano pięć zgonów, wszyscy zmarli cierpieli na choroby współistniejące.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum