Warmińsko-Mazurskie: koronawirus w większości szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2020 14:46

Przypadki koronawirusa występują w większości warmińsko-mazurskich szpitali - poinformował w czwartek (8 października) wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że nowe ognisko wykryto w szpitalu w Iławie.

Warmińsko-Mazurskie: koronawirus w większości szpitali
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W Lidzbarku Warmińskim zakażonych jest 7 nauczycieli z jednej szkoły, na kwarantannę w tym mieście będzie skierowanych ok. 1,2 tys. osób.

W czwartek służby sanitarne podały, że w woj. warmińsko-mazurskim wykryto kolejnych 105 zakażeń.

- Nowe ognisko znajduje się w szpitalu w Iławie, gdzie przypadki zakażenia wykryto na oddziale neurologii, rehabilitacji neurologicznej, na internie - powiedział warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko i dodał, że pojedyncze przypadki zakażeń notowane są w większości warmińsko-mazurskich szpitali, m.in. w Ełku, Biskupcu, Działdowie, czy w największym w regionie szpitalu onkologicznym - MSWiA w Olsztynie.

W czwartek poinformowano o tzw. covidowym zgodnie 69-letniego mężczyzny leczonego w tej placówce, dodano, że zmarły miał choroby współistniejące. Dzisko dodał, że w tym szpitalu przypadki zakażeń notowane są na kilku oddziałach.

Dzisko poinformował PAP, że nowe ognisko wykryto w szkole w Lidzbarku Warmińskim, gdzie zakażenie potwierdzono u 7 nauczycieli. W związku z tym na kwarantannę będzie skierowanych 560 dzieci i ich rodziców.

- To będzie pewnie ok. 1,2 tys. ludzi. Biorąc pod uwagę, że to niewielkie miasteczko, decyzje o kwarantannie mogą je sparaliżować - przyznał Dzisko.

W czwartek w regionie zanotowano 3 zgony osób zakażonych, to najwięcej od początku pandemii. w sumie w regionie zmarło dotąd 26 osób.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum