Warmińsko-Mazurskie: karetki wodne zakończyły sezon na jeziorach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2013 16:49

Stacjonujące na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich karetki wodne zakończyły w poniedziałek (30 wrzesnia) tegoroczną służbę ratunkową. W minionym sezonie ratownicy udzielili pomocy 641 osobom, z których 95 wymagało hospitalizacji - podało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Warmińsko-Mazurskie: karetki wodne zakończyły sezon na jeziorach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak poinformował rzecznik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jarosław Sroka, mimo że po mazurskich wodach pływa coraz więcej żeglarzy, to liczba interwencji od kilku lat utrzymuje się na zbliżonym poziomie. A to - jego zdaniem - oznacza, że jest bezpiecznie.

- Jedyne co niepokoi, to wzrost liczby utonięć spowodowanych nadużywaniem alkoholu i obniżenie progu wiekowego pijących. W przypadku młodzieży alkohol wywołuje zwykle większą brawurę i przecenianie własnych możliwości - podkreślił rzecznik.

Ponad stu ratowników MOPR-u przeprowadziło w minionym sezonie 473 akcje ratownicze, udzielając pomocy 641 osobom, z których 95 przetransportowano do szpitali. Ratownicy byli wzywani do 44 wywrotek na wodzie, 18 akcji poszukiwawczych i wielu innych działań.

W poniedziałek (30 września) w związku z zakończeniem sezonu żeglarskiego po raz ostatni dyżurowały zespoły ratownicze czterech karetek wodnych, które stacjonowały w Wierzbie, Sztynorcie, Giżycku i Rynie. Pozostałe służby MOPR-u strzegą bezpieczeństwa na jeziorach przez cały rok.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum