Warmińsko-Mazurskie: 60 pielęgniarek na szkoleniu onkologicznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2011 16:56

Pielęgniarki z wiejsko-gminnych ośrodków zdrowia w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły w środę (29 czerwca) szkolenie z pomocy pacjentom onkologicznym.

Warmińsko-Mazurskie: 60 pielęgniarek na szkoleniu onkologicznym
Szkolenie zorganizowały Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych. Projekt przewidywał udział pięćdziesięciu pielęgniarek, ale limit został przekroczony o 10 osób.

- W sumie zgłosiło się aż sto pielęgniarek, ale - z ciężkim sercem - niektórym musiałyśmy odmówić. To rekordowa liczba chętnych - mówi Irena Sękal, przedstawicielka organizatorów.

Dodaje, że w przedsięwzięciu uczestniczą pielęgniarki pracujące w małych ośrodkach zdrowia, gdzie kontakt z onkologiem jest bardzo utrudniony ze względu na odległość.

Szkolenie "Minimum onkologiczne dla pielęgniarek POZ" prowadzą specjaliści onkologii, epidemiologii, psychoonkologii i pielęgniarstwa onkologicznego. Omawiane na spotkaniu tematy dotyczą m.in. rozpoznawania wczesnych objawów raka, edukacji zdrowotnej, samobadania, czy pomocy psychologicznej dla chorych i ich rodzin.

Dotychczas podobne spotkania odbyły się m.in. w województwach mazowieckim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum