Walka z grypą w szkołach z lekcją higieny w tle...

Autor: nowosci.com.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2009 11:59

Sanepid zobowiązał szkoły do wprowadzenia programów edukacyjnych dotyczących walki z grypą A/H1N1. Szkół jednak nie stać na realizację tych zaleceń.

Walka z grypą w szkołach z lekcją higieny w tle...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sanepid radzi unikać kontaktu z chorym, zasłaniać usta podczas kichania i kasłania, często i dokładnie myć ręce. W szkołach z tym ostatnim jest problem... Utrzymanie porządku oraz odpowiedniego stanu mydła czy papieru w toaletach graniczy z cudem. Nie zawsze jest to wina szkół, ale wychowania i nawyków wynoszonych przez dziecko z domu.

- Będziemy dbać o to, aby pojemniki na mydło były pełne - zapewnia Grzegorz Malendowicz, dyrektor SP nr 12. - Każdego roku edukujemy uczniów w zakresie rozsądnego wykorzystywania środków higienicznych, jednak przynosi to różne skutki. Dlatego w tym roku chcemy zaapelować do rodziców o to, aby dzieci każdego dnia były zaopatrzone w kilka listków papierowego ręcznika. To na wypadek, gdyby w toalecie go zabrakło.

Szkoły planują też rozmawiać z uczniami o ochronie przed wirusem.

- Zobowiążemy wychowawców do przeprowadzenia z uczniami pogadanek - mówi dyrektor Malendowicz. - Na pierwszym po wakacjach spotkaniu nauczyciele przekażą uczniom najważniejsze informacje, które powinny nie tylko uchronić przed zachorowaniem, ale i nauczyć dzieci, jak postępować w przypadku zarażenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze