Wałbrzych: wstrzymano pracę oddziału neurochirurgii; zakażeni są pracownicy i pacjenci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 07:40

W Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu wstrzymano pracę oddziału neurochirurgii po tym, gdy zakażenie koronawirusem potwierdzono tam u pacjentów i pracowników.

Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności oddziału neurochirurgii. Fot. archiwum

Jak poinformowała w niedzielę (19 kwietnia) wieczorem rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego Sylwia Grzondziel, zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u kilku pacjentów oraz u kilkunastu pracowników oddziału neurochirurgicznego. W związku z tym dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu jego działalności.

Dodała, że najpierw zakażenie koronawirusem potwierdzono u lekarza z Wrocławia, który przed świętami pełnił dyżur na neurochirurgii.

- Pacjenci, którzy wymagają dalszego postępowania diagnostyczno-leczniczego, będą przekazani do oddziału neurochirurgicznego w Legnicy. Pozostałe osoby będą leczone w oddziale internistyczno-infekcyjnym w Wałbrzychu - podała rzeczniczka.

Pracownicy szpitala, których test dał wynik pozytywny, zostali objęci kwarantanną, a badaniom w kierunku COVID-19 poddano kolejną grupę personelu. Wyniki powinny być znane we wtorek.

Grzondziel zapewniła, że stan wszystkich zakażonych osób jest dobry i żadna z nich nie wymaga obecnie respiratoroterapii.

PAP - Agata Tomczyńska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum