WOŚP: wznowili rozpatrywanie próśb chorych na cukrzycę dzieci

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2008 14:48

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wznawia rozpatrywania próśb w ramach Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. Fundacja czekała na konkretne działania NFZ, który miał przejąć finansowanie zakupu pomp, ale przy braku pokrycia deklaracji znów postanowiła wznowić swój program.

Po majowej deklaracji Ministerstwa Zdrowia o przejęciu przez NFZ finansowania zakupu pomp dla wszystkich dzieci z cukrzycą, Fundacja zawiesiła swój program czekając na już konkretne działania rządowe. 

Od maja minęło jednak dość dużo czasu, a ani do nas, ani do diabetologów, ani do rodziców chorych dzieci nie dotarły żadne konkretne informacje poza kolejnymi deklaracjami. Nie wiemy więc kiedy, w jakiej ilości i dla kogo zakupione zostaną pierwsze „ministerialne” pompy insulinowe dla dzieci. A tylko ten rok to kolejnych kilkaset próśb od rodziców, którzy szukają pomocy dla ich dzieci ze zdiagnozowaną cukrzycą. 

Fundacja postanowiła więc tym dzieciom pomóc, na początku przyszłego roku zakupimy więc pompy insulinowe dla wszystkich dzieci w wieku 0-10 których rodzice prześlą do nas prośby i prośby te zostaną pozytywnie rozpatrzone przez ekspertów. I dalej, oczywiście, będziemy wyczekiwali na jakieś bardziej konkretne ruchy Ministerstwa, których na razie – mówiąc najkrócej - nie ma.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum