×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

WOŚP: sprzęt medyczny dla geriatrii w Cieszynie

Autor: Gazeta Codzienna/Rynek Zdrowia06 listopada 2013 19:07

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu, jaki Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kupiła dla oddziału geriatrycznego. Wartość podarowanych rzeczy to ponad 330 tys. zł.

WOŚP: sprzęt medyczny dla geriatrii w Cieszynie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Mamy dziś w Polsce tylko 40 oddziałów geriatrycznych, w których jest ponad 700 łóżek. Cieszyński ZZOZ jest jednym z nielicznych w kraju, w którym taki oddział funkcjonuje. Powstał dwa lata temu. Znajduje się w nim piętnaście łóżek. Praktycznie cały czas każde z nich jest zajęte.

W tym roku fundacja po raz pierwszy zbierała pieniądze nie tylko dla małych pacjentów, ale również dla seniorów. Podczas finału udało się zebrać ponad 50,5 mln zł. Z tej kwoty na oddziały geriatryczne został zakupiony sprzęt o wartości blisko 21 mln zł.

Sprzęt od WOŚP otrzymał każdy oddział geriatryczny w kraju. Do cieszyńskiej placówki trafiło 36 sztuk o łącznej wartości ponad 330 tys. zł. Wśród nich są m.in. elektryczne łóżka szpitalne (na oddziale zostały wymienione wszystkie z nich), aparat USG, fotel kąpielowy, inhalator pneumatyczny, materace przeciwodleżynowe, pionizatory, spirometr z komputerową spirometrią i pulsoksynometrem, czy przenośny kardiomonitor.

Więcej: gazetacodzienna.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze