WOŚP kupuje sprzęt dla oddziałów geriatrycznych i ZOL

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2015 16:05

1696 urządzeń medycznych dla 121 placówek, głównie zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także oddziałów geriatrii planuje kupić Fundacja WOŚP podczas trwającego właśnie konkursu ofert. Standard opieki nad osobami starszymi musi się poprawiać - mówi Jerzy Owsiak.

WOŚP kupuje sprzęt dla oddziałów geriatrycznych i ZOL
Jerzy Owsiak

Na liście zakupów znalazły się m.in. łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie z odchylanym oparciem, hydrauliczne podnośniki dla leżących pacjentów, fotele kąpielowe, pionizatory do nauki chodzenia, pompy infuzyjne i aparaty do mierzenia ciśnienia.

42. konkurs ofert Fundacji WOŚP ruszył 4 maja, potrwa do 6 maja.

- Kupujemy blisko 1700 urządzeń i to kupujemy bardzo kompleksowo - od sprzętu monitorującego czynności życiowe, przez sprzęt rehabilitacyjny, po szafki dla pacjentów - wyjaśnia rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies.

Jak podkreśla wiele placówek nie dysponuje tego typu urządzeniami lub posiada sprzęt bardzo stary i wysłużony.

Owsiak odniósł się na wtorkowej konferencji prasowej do raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK oceniła w nim m.in., że w Polsce nie ma systemu opieki medycznej nad pacjentami w podeszłym wieku; brakuje geriatrów, a specjalistycznych poradni i oddziałów szpitalnych jest jak na lekarstwo.

- Raport NIK jest brutalnie prawdziwy. Jest szokujący, ale taki jest stan rzeczy - ocenił Owsiak.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodzą ze środków zebranych w ramach 23. finału WOŚP, który odbył się 11 stycznia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum