WMA apeluje o podjęcie pilnych działań w celu ochrony personelu medycznego

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2020 08:01

Liderzy Światowego Stowarzyszenia Medycznego (WMA) zaapelowali do rządów na całym świecie i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o podjęcia pilnych działań w celu ochrony pracowników służby zdrowia i opiekunów oraz natychmiastowe wyposażenie wszystkie potrzebujące jednostki opieki zdrowotnej, w niezbędny sprzęt ochronny.

WMA apeluje o podjęcie pilnych działań w celu ochrony personelu medycznego
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

"Wyrażamy naszą solidarność z lekarzami i wszystkimi pracownikami służby zdrowia, pracownikami opieki zdrowotnej i nieformalnymi opiekunami, którzy codziennie opiekują się pacjentami. Przez większość czasu wykonują swoje praca bez minimalnych standardów ochrony osobistej. To godne ubolewania, że ​​nawet na świecie w najbardziej zamożnych krajach nie można utrzymać najprostszych standardów ochrony" - czytamy w apelu WMA, podpisanym przez dra Miguela Jorge, prezesa WMA i dra Franka Montgomery, przewodniczącego Rady WMA, zamieszczonym na twitterze.

Autorzy apelu wzywają także do podjęcia działań mających na celu zbudowanie i dystrybucję wystarczającej liczby respiratorów do opieki nad chorymi oraz do zapewnienia wystarczającej liczby łóżek na oddziałach intensywnej terapii, aby leczyć wszystkich pacjentów bez uszczerbku dla decyzji etycznych.

Co istotne, w ostatnim zdaniu komunikatu, WMA domaga się, aby pod koniec kryzysu wywołanego zachorowaniami na COVID-19 przeprowadzone zostało polityczne dochodzenie w sprawie dostępności i skuteczności łańcuchów dostaw oraz ryzyka związanego z globalizacją w sytuacji niebezpiecznych dla świata pandemii.

World Medical Association (WMA) to międzynarodowa organizacja reprezentująca lekarzy. Została założona 17 września 1947 r. w celu zapewnienia niezależności lekarzom i zachowania najwyższych standardów etycznego postępowania i opieki przez lekarzy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum