WIOŚ: wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza na Mazowszu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2017 18:09

W całym województwie mazowieckim stężenia niebezpiecznych dla zdrowia pyłów zawieszonych są wysokie, ale poziomy informowania i alarmowy nie zostały przekroczone - informuje we wtorek Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie.

WIOŚ: wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza na Mazowszu
Na całym Mazowszu stężenia zanieczyszczeń są od umiarkowanych do złych. Fot. Fotolia

Krystyna Barańska z WIOŚ wyjaśniła, że wysokie stężenia dotyczą szczególnie pyłu PM2,5. - Na całym Mazowszu stężenia zanieczyszczeń są od umiarkowanych do złych. Nie są one ekstremalnie wysokie, są one chwilowe - dodała.

Barańska wyjaśniła, że najwyższe godzinowe stężenia zanieczyszczeń występują w Warszawie i wokół stolicy, w Radomiu i Siedlcach. Najlepiej jest w Ostrołęce.

W stolicy na Targówku godzinowe stężenia pyłu PM2,5 sięgały 106 mikrogramów na metr sześcienny, w Legionowie - 108,5, w Piastowie 92, a w Otwocku 66 mikrogramów na metr sześcienny.

Barańska wskazała, że wysokie stężenia zanieczyszczeń mogą się utrzymywać, ponieważ nie ma dużego wiatru. Podkreśliła jednak, że inspektorat nie prognozuje, by w najbliższym czasie poziomy informowania oraz alarmowe zostały przekroczone. Średniodobowo to odpowiednio 200 i 300 mikrogramów na metr sześcienny dla pyłu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum