WIM wysyła misję medyczną do USA. Chodzi o współpracę w zwalczaniu SARS-CoV-2

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2020 12:28

W czwartek (23 kwietnia) do Stanów Zjednoczonych rusza misja medyczna organizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny - poinformował dyrektor WIM, gen.dyw. prof. Grzegorz Gielerak.

Misja wyrusza w czwartek i potrwa siedem dni Fot. PTWP

Jej celem jest wymiana doświadczeń, prezentacja dobrych praktyk i zintensyfikowanie współpracy w dziedzinie doskonalenia sposobów organizacji systemu ochrony zdrowia w walce z epidemią koronawirusa, a także polskich i europejskich osiągnięć w leczeniu chorych z COVID-19.

Jak przekazał redakcji prof. Gielerak, w misji bierze udział personel medyczny (9 medyków) posiadający szerokie kompetencje w obszarze tych zagadnień. Wiedza i doświadczenia nabyte w walce z epidemią w kraju, ale także poza jego granicami, jak choćby podczas odbytej niedawno misji humanitarnej we włoskiej Lombardii, jest doskonałym kapitałem, jaki Wojskowy Instytut Medyczny oraz polska służba zdrowia mogą przenieść do kraju o największej obecnie liczbie osób zakażonych oraz zmarłych z powodu COVID-19.

Misja medyczna udaje się do Chicago, największego skupiska Polonii w Stanach Zjednoczonych. Program trwającej 7 dni wizyty przewiduje spotkania seminaryjne, ale także realizowane w formie webinariów z personelem medycznym placówek służby zdrowia.

- Miejscem spotkań będą szpitale i lokalne centra medyczne, gdzie zgodnie z programem misji nasz personel podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką i leczeniem chorych z COVID-19 - czytamy w piśmie prof. Gieleraka.

Jak wskazuje dyrektor WIM, interesująco zapowiada się także spotkanie z personelem medycznym oraz projektantami powstającego obecnie z udziałem US Army największego tymczasowego szpitala w Chicago, w którym docelowo, jednoczasowo pomoc ma otrzymywać 2250 chorych zarażonych koronawirusem. Szpital powstaje przy McCormick Convention Center i zgodnie z zapowiedziami władz miasta jeszcze w tym tygodniu przyjmie pierwszych pacjentów.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum