WHO: obsesyjne granie w sieci to choroba psychiczna

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2019 09:05

Granie w sieci to najpopularniejszy sposób spędzania wolnego czasu przez nastolatków, zwłaszcza w wakacje. Zdaniem WHO problem ten jest na tyle poważny, że wymaga profesjonalnego leczenia, dlatego został dodany do najnowszej aktualizacji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11).

WHO: obsesyjne granie w sieci to choroba psychiczna
FOT. miniyo73/Flickr (CC BY-SA 2.0); zdjęcie ilustracyjne

Jeszcze nie tak dawno gry komputerowe wydawały się niewinne. Wprowadzały co prawda do wirtualnego świata dużo brutalności, ale to był przecież „tylko” wirtualny świat. Powszechnie uważano jednak spędzanie czasu przed monitorem komputera na „zabawie” za niewinne.

Wystarczyło jednak zaledwie kilka lat, by uzależnienie od gier zaczęło być traktowane dużo poważniej. Najpierw jako zaburzenie psychiczne, aż wreszcie jako choroba psychiczna. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że gracze uzależnieni od gier komputerowych będą mogli być uznawani za osoby chore psychicznie.

Większość nastolatków każdą wolną chwilę spędza na różnego rodzajach grach komputerowych za pośrednictwem internetu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdecydowała, że uzależnienie od gier powinno znaleźć się na liście chorób - zaburzeń psychicznych.

Więcej: plus.expressbydgpski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum