WHO o grypie i profilaktyce: myjcie ręce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2009 15:18

Do 615 wzrosła liczba potwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) przypadków zachorowań na grypę A/H1N1 (nazywaną powszechnie świńską grypą), z czego 17 osób zmarło.

WHO podała, że Meksyk poinformował o 397 potwierdzonych zachorowaniach na swoim terytorium, w tym o 16 zgonach. 141 przypadków choroby i 1 zgon nastąpiły w Stanach Zjednoczonych.

Przypadki grypy A/H1N1 potwierdzono także w następujących krajach: Austrii (1), Kanadzie (34), Niemczech (4), Izraelu (2), Holandii (1), Nowej Zelandii (4), Hiszpanii (13), Szwajcarii (1), Wielkiej Brytanii (8), Chinach (Hongkongu) (1), Danii (1), Francji (1), Korei Południowej (1).

WHO powtórzyła, że nie zaleca ograniczania zwykłych podróży ani zamykania granic, choć "uważa za stosowne, by osoby chore przełożyły podróże międzynarodowe, a ci, którzy mają symptomy grypy po podróży zagranicznej, zgłosili się do lekarza".

WHO podkreśliła także, że "nie ma ryzyka zarażenia się tym wirusem grypy przez jedzenie dokładnie ugotowanej wieprzowiny czy produktów z tego mięsa". Organizacja zaleca zwiększenie higieny, a zwłaszcza częstsze mycie rąk mydłem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum