WHO: koronawirus "nie wymknął się spod kontroli"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2020 18:34

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła w poniedziałek (24 lutego), że jest za wcześnie na to, by mówić o pandemii koronawirusa. - Używanie słowa "pandemia" nie pasuje do faktów - stwierdził podczas konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Dyrektor generalny WHO: - Używanie słowa "pandemia" nie pasuje do faktów. Fot. archiwum

Przedstawiciele WHO powiedzieli, że koronawirus "nie wymknął się spod kontroli" i "nie powoduje śmierci na szeroką skalę".

- Używanie słowa "pandemia" nie pasuje do faktów - powiedział Tedros. "Musimy się skupić na powstrzymaniu wirusa, przygotowując się do potencjalnej pandemii - dodał.

Dr Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych, stwierdził, że wysoki odsetek zgonów w wyniku choroby wywoływanej przez koronawirusa w Iranie może wynikać z tego, że wykrywane są tylko ciężkie przypadki. Dodał, że eksperci z WHO przyjadą do Iranu we wtorek.

W poniedziałek irańska agencja ISNA, powołując się na ministerstwo zdrowia, podała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 12. Potwierdzono 61 przypadków zakażenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum