WHO: 5728 przypadków zachorowania na grypę A/H1N1

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2009 13:50

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdziła w środę, iż na nowy typ grypy A/H1N1 zachorowało już 5728 osób w 33 krajach świata.

Zmarło 61 chorych: 56 osób w Meksyku, trzy osoby w USA oraz po jednej w Kanadzie i Kostaryce. Jak wynika z komunikatu WHO, opublikowanego w Genewie, w Stanach Zjednoczonych zarażonych wirusem zostało ponad trzy tysiące ludzi - w ciągu ostatniej doby ich liczba wzrosła o 409 przypadków.

Na liście państw, gdzie po raz pierwszy stwierdzono obecność wirusa, znalazły się Kuba (1 przypadek) Finlandia (2) oraz Tajlandia (2). Wzrosła też liczba chorych w takich krajach jak Hiszpania (98 przypadków), Wielka Brytania (68) czy Panama (29). Trzy przypadki wirusa A/H1N1 zanotowano w Chinach, w tym jeden w Hongkongu.

W USA - jak wynika z środowego bilansu WHO - zarejestrowano 3009 przypadków, w Kanadzie - 358. W Meksyku na nową grypę zachorowało 2059 osób. Trzynaście przypadków zanotowano we Francji, dwanaście w Niemczech, dziewięć we Włoszech, a osiem w Brazylii.

Na kolejnych miejscach znajdują się Izrael i Nowa Zelandia - po siedem przypadków. Sześć osób choruje w Kolumbii, po cztery w Japonii i Salwadorze oraz po trzy w Korei Południowej, Belgii, Gwatemali i Chinach. Po dwa przypadki wirusa A/H1N1 stwierdzono w takich krajach jak Finlandia, Norwegia, Szwecja i Tajlandia, a po jednym w Austrii, Argentynie, Australii, Kubie, Danii, Portugalii, Szwajcarii, Irlandii i Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum